Kontaktlēcas
SIA „Latvijas Amerikas acu centrā" pacientiem tiek piedāvāta kontaktlēcu pielaikošana, kā arī apmācība kontaktlēcu uzlikšanai un noņemšanai, glabāšanai un higiēnai. Pacientu ērtībai ir iespēja uz vietas klīnikā iegādāties standarta kontaktlēcas un kontaktlēcu kopšanas līdzekļus.
Nodrošinām nestandarta gan mīksto, gan cieto kontaktlēcu piemeklēšanu kontaktlēcu un individuālu pasūtījumu veikšanu.
Ir vairāki iemesli, kāpēc izvēlēties kontaktlēcas briļļu vietā. Tās neaizsvīst un uz tām nepaliek lietus un sniega lāses; piemērotākas sportam un fiziskām aktivitātēm; nemaina nēsātaja vizuālo tēlu (izņemot krāsainās kontaktlēcas); nodrošina labāku un reālāku skatu, jo neierobežo redzes lauku, ievērojami samazina attēla kropļojumu un nemaina attēla izmēru (īpaši pie lieliem stiprumiem). Tomēr jāatcerās, ka kontaktlēcu pielaikošana aizņem ilgāku laiku, salīdzinot ar brillēm, un ir nepieciešamas regulāras vizītes pie acu ārsta vai optometrista, lai novērtētu acu veselību. Arī kontaktlēcu aprūpe prasa vairāk laika. Ja vēlaties veiksmīgi valkāt kontaktlēcas, tās ir pareizi jātīra un jāuzglabā, jāievēro lēcu nēsāšanas režīms un jāveic regulāras acu veselības pārbaudes.
Zināt kādas kontaktlēcas ir piemērotas jums, nozīmē saprast atšķirību starp esošajiem lēcu veidiem.
Mīkstās kontaktlēcas ir populārākais kontaktlēcu veids, kas iedalās hidrogēla un silikonhidrogēla lēcās. Hidrogēla lēcas ir vecākas paaudzes un nenodrošina tik labu skābekļa piegādi radzenei kā silikonhidrogēla kontaktlēcas, tomēr tas nenozīmē, ka hidrogēla lēcas būtu jāaizmirst, tās, piemēram, ir labi piemērotas īslaicīgai lietošanai (piem.sporta nodarbība 2 stundas dienā).
Cietās kontaktlēcas lielai daļai cilvēku saistās ar seniem laikiem, tomēr tā tas nav. Ir gadījumi, kad tieši cietās kontaktlēcas sniedz daudz labāku redzes kvalitāti kā mīkstās lēcas (piemēram, pie radzenes astigmātisma, lielām ametropijām un keratokonusa gadījumā) un arī jaunākas paaudzes lēcu materiāls sniedz lielāku komfortu salīdzinot ar iepriekšējo.
Ja salīdzina šos lēcu veidus, tad pie mīksto kontaktlēcu plusiem jāmin labāks sākotnējais komforts, kas nozīmē īsāku pierašanas laiku jauniem lietotājiem; tās ir ideāli piemērotas neregulārai lēcu lietošanai; retāk izkrīt no acs, līdz ar to ir piemērotākas kontakta sporta veidiem; tās vairāk piekļaujas acs virsmai, tādējādi nodrošinot mazāku iespēju svešķermenim nokļūt zem lēcas (mazāk problēmu ar putekļu vai netīrumu iekļūšanu zem lēcas). Tomēr mīkstās kontaktlēcas ir mazāk izturīgas kā cietās lēcas; dienas laikā var izžūt, izraisot diskomfortu un pasliktinot redzes kvalitāti; tās ir uzņēmīgākas pret proteīnu un lipīdu depozītiem; absorbē vides ķimikālijas, kas var izraisīt iekaisumu un lietojot mīkstās kontaktlēcas ir augstāks infekciju risks.
Pie cieto kontaktlēcu plusiem jāmin labāka skābekļa caurlaidība, kas ir pateicoties materiālam ar augstu gāzu caurlaidību, mazākam lēcas diametram un lielākai lēcas kustībai uz acs, jo pie mirkšķināšanas asaras vairāk tiek zem lēcas (mīkstās lēcas ir ļoti mazkustīgas un asaras praktiski nenonāk zem lēcas). Tāpat arī cietās kontaktlēcas nodrošina asāku redzi, jo tiek izgatavotas individuāli pēc radzenes topogrāfijas u.c. datiem, kā arī lēcas saglabā formu uz acs neatkarīgi no ārējiem apstākļiem (piemēram, mīkstās lēcas var mainīt formu un pasliktināt redzes kvalitāti, ja acs kļūst sausāka). Cietās lēcas arī labāk koriģē lielas ametropijas, astigmatismu un keratokonusu, tās var lietot ilgāk, kā arī tās ir izturīgas. Ja runā par šo lēcu mīnusiem, tad jāmin ilgāka adaptācija, tās jānēsā katru dienu, lai vieglāk pierast; augstāka iespējamība, ka lēca var izkrist kontakta sporta laikā vai berzējot acis; zem lēcas var tikt smiltis un putekļi, jo lēca nav tik cieši pie acs kā mīkstā KL; izmaksu ziņā dārgāka, ja tiek pazaudēta.
Lai atrastu piemērotāko kontaktlēcu veidu jūsu acīm un vēlmēm, ir nepieciešama rūpīga redzes un acu veselības pārbaude pie acu ārsta vai optometrista.