Latvijas Amerikas acu centra (LAAC) dibinātājs
1990.gadā profesors Džons Džozefs Makdermots (John Joseph McDermott), (1932-2013) no Kalifornijas, ASV ieradās Rīgā pēc sava koledžas biedra - ārsta Anša Muižnieka ieteikuma. Pirms tam profesors kā acu ārsts bija piedalījies brīvprātīgajās labdarības un mācību misijās tādās pasaules valstīs kā Ekvadora (1964), Taizeme (1967), Vjetnama (1969 un 1973), Indija (1979), Afganistāna (1988), Hondurasa (1989).
Pirmā medicīnas iestāde Latvijā, kuru apmeklēja profesors bija Klīniskās universitātes slimnīcas "Gaiļezers" acu nodaļa, iepazīdamies ar acu ārstu darba apstākļiem, aprīkojumu operāciju zālē, ar acu slimību pacientiem un to ārstēšanas iespējām. Šī vizīte nebija ilga, jo pirms domātās apmācību programmas bija jāsarūpē visi acu ķirurģijai nepieciešamie materiāli, instrumenti, aparatūra un pat medikamenti. Tikai ar šo priekšnosacījumu varēja uzsākt plānoto Latvijas acu ārstu apmācības programmu, kas ļautu arī mūsu valstī veikt mūsdienīgas acu operācijas. Pēc Dž.Dž.Makdermota iniciatīvas KUS "Gaiļezers" tika ziedota gan aparatūra operāciju nodrošināšanai, gan nepieciešamie materiāli un instrumenti, kā arī organizētas Latvijas acu ārstu apmācības profesionālu ASV speciālistu vadībā. Tika realizēta Dž.Dž.Makdermota iecere - apmācīt Latvijas acu ķirurgus, kā veikt kataraktas ekstrakcijas operācijas ar mākslīgās lēcas implantāciju.
Apmācības programma paredzēja, ka sākumā tiek apmācīti divi Latvijas acu ārsti, un viņu pienākums ir tālāk apmācīt katram divus citus kolēģus.
Nākošais apmācības posms notika P.Stradiņa Klīniskās Universitātes slimnīcas acu nodaļā, kur, papildus kataraktas operēšanai, tika apgūtas arī progresīvākās ķirurģijas metodes tīklenes atslāņošanās gadījumos.
Šajā laikā tika izveidota arī „Latvijas Amerikas Acu Asociācija", kura turpināja rūpēties par oftalmoloģijas attīstību Latvijā.
Apmācības programma tika turpināta Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas acu nodaļā, kur acu ārsti apguva kataraktas ekstrakcijas operācijas ar mākslīgās lēcas implantēšanu bērniem, īpašu uzmanību veltot agrīnai kataraktas operēšanai.
Šobrīd ar gandarījumu var teikt, ka aizsāktā apmācību ķēde turpinās. Latvijas oftalmologi ir veiksmīgi apguvuši šo mācību programmu un paši organizē jaunāko kolēģu apmācību, rūpējoties par oftalmoloģijas attīstību kopumā.
1993.gadā Dž.Dž.Makdermots izveidoja SIA „Latvijas Amerikas acu centru" - pirmo privāto acu klīniku Baltijā, kurā uzaicināja strādāt savus pirmos Latvijā apmācītos ārstus. Šobrīd klīnikā strādā 11 acu ārsti un darba filozofija ir saglabājusies tā pati -
„...ja Tev ir dota profesionālās izaugsmes iespēja, tad to izmantojot, iegūsti pats un nodod savas zināšanas tālāk, lai attīstītos visa nozare un pacienti savlaicīgi saņemtu kvalitatīvu un profesionālu medicīnisko palīdzību".
2001.gadā John J.McDermott saņēma Triju zvaigžņu ordeņa zelta goda zīmi par ieguldījumu Latvijas oftalmoloģijas attīstībā.
Kopš 2018.gada 15.marta Latvijas Amerikas acu centrs ir kļuvis par vienu no MFD Veselības grupas dalībniekiem.
MFD Veselības grupa ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk nekā 400 000 pacientu dažādās vietās Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD Veselības grupas pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi un efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.